Garda

Bramy garażowe rolowane

Zamontowana brama garażowa Z uwagi na swoje unikalne przeznaczenie, każdy garaż musi być pomieszczeniem zarówno funkcjonalnym, jak i bezpiecznym. Najważniejszym elementem mogącym zapewnić odpowiednie cechy są profesjonalnie wykonane bramy garażowe. Pozwalają one nie tylko na zabezpieczenie samochodu, ale również na bronienie dostępu do domu. Wiemy doskonale jak ważne jest spełnienie najwyższych wymogów, dlatego też prezentujemy Państwu wysokiej jakości rolowane bramy do garażów.

Funkcjonalność

Dostępne w naszej ofercie rolowane bramy garażowe są wyjątkowo wszechstronnym rozwiązaniem. Brama może być zamontowana zarówno w dopiero budowanych obiektach, jak i w budynkach, które już istnieją. Ich dużym atutem jest duża oszczędność miejsca, gdyż poruszają się one w płaszczyźnie pionowej co pozwala na wykorzystanie ich w garażach połączonych z niewielkimi podjazdami skierowanymi bezpośrednio na ulicę. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie kierowcy odpowiedniego bezpieczeństwa, ponieważ podniesiona brama w żaden sposób nie ogranicza widoczności. Praktyczność rolowanej bramy garażowej potwierdzona jest również w jej konkretnych komponentach. Profile, które posłużyły do budowy kołnierza wyróżniają się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi. Ważna jest również możliwość zapewnienia dopływu światła do wnętrza dzięki zamontowaniu w pancerzu profilów z przeszkleniem.

Bezpieczeństwo

Brama rolowana jest rozwiązaniem pod każdym względem bezpiecznym. Pancerz wykonano z profilów PA 77 wyróżnia się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a wyjątkowo wytrzymałe prowadnice skutecznie utrudniają jego wyrwanie.

Na standardowe wyposażenie bramy składa się również odpowiednie zabezpieczenie przed podniesieniem. Dzięki zastosowaniu hamulca elektromagnetycznego w siłowniku napędzającym bramę oraz wieszaków blokujących możliwe jest skuteczne utrudnienie wszelkich prób podważenia bramy. Problemem nie jest dzięki temu również awaria zasilania.

Kiedy mamy do czynienia z zanikiem napięcia brama może być otwarta lub zamknięta dzięki awaryjnemu napędowi ręcznemu (ANR), który może być zainstalowany w siłownikach Aluprof.

Komfort obsługi

Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego, jak i zdalnego sterowania, możliwe jest zapewnienie wyjątkowego komfortu obsługi bramy garażowej. Sterowanie radiowe ma na celu zamykanie i otwieranie bramy bez konieczności wysiadania z samochodu. To szczególna zaleta zwłaszcza przy rzęsistych opadach deszczu czy wieczorową porą, kiedy to za pomocą pilota możliwe jest aktywowanie oświetlenie garażu czy samego podjazdu.

Brama garażowa - element profiluNapęd wykonano z blachy aluminiowej wysokiego gatunku, przeznaczonej do konstrukcji pancerzy bram rolowanych. Nacisk kładziony jest na aspekty zabezpieczenia profilu. Dzięki specjalnemu kształtowi profilów i odpowiedniej grubości blachy możliwe jest stworzenie stabilnego pancerza, który będzie odporny na działania mechanicznych. Zastosowanie doskonałej jakości lakierów sprawia, że powłoka profilu charakteryzuje się odpowiednią wytrzymałością oraz podwyższoną odpornością na ścieranie. Profil odporny jest również na działanie czynników atmosferycznych oraz bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Dodatkowym atutem jest wyjątkowa trwałość przy zachowaniu niewielkich ciężarów. W zależności od sytuacji i potrzeb profile PA 77 mogą być łączone w pancerzu z wentylacyjnymi (PEW 77) oraz przeszklonymi profilami PER 77.

GARDA Bydgoszcz, ul. Buska 2 (wjazd od Kieleckiej), tel. 52 372 04 04, kom. 504 166 613, e-mail: rolety@garda-bydgoszcz.com.pl